Išrinkta Vilniaus klubo premijos laureatė

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia Vilniaus klubo premijos 2019 laureatę. Šiemet premija, skiriama už knygą apie Vilnių, bus įteikta jau penktą kartą. Vilniaus klubo premija skiriama Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“. Knygą išleido leidykla „Lapas“, 2019 metais. Autorei skiriama 1000 EUR premija.

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia Vilniaus klubo premijos 2019 laureatę. Šiemet premija, skiriama už knygą apie Vilnių, bus įteikta jau penktą kartą. Vilniaus klubo premija skiriama Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“. Knygą išleido leidykla „Lapas“, 2019 metais. Autorei skiriama 1000 EUR premija.

Komisijos teigimu ši knyga tai kitoks pasakojimas apie mūsų dabartį, naujas žvilgsnis į viešąsias erdves. Įdomus mąstymo būdas, tačiau pateikiama suprantamai, lengvai perskaitoma įvairiam skaitytojui. Ši knyga padės kitaip žvelgti į erdves, kuriose gyvename, o galbūt ir veikti aktyviau. Sprendimas dėl knygos laureatės buvo priimtas vieningai. Dar viena knyga, atkreipusi komisijos narių dėmesį, tai šešių mokslininkų (Povilas Blaževičius, Neringa Dambrauskaitė, Heidi Luik, Giedrė Piličiauskienė, Saulius Rumbutis, Toma Zarankaitė-Margienė)  darbas „Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo“, Vilniaus universiteto leidykla, 2019 metai: įdomi idėja, vizualiai graži knyga.

Vilniaus klubo padėka – už nuoseklų dėmesį Vilniui šiemet tenka Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai, kasmet premijai teikiančiai ne tik prozos, bet ir poezijos knygas.  Šiemet LRS leidyklos premijai siūlyta knyga – Jurgitos Jasponytės „Vartai Auštrieji“.

Premija Rasai Antanavičiūtei įteikta Vilniaus knygų mugėje, vasario 23 d.

Šiemet Vilniaus klubo premijai 13 knygų, išleistų 2018-2019 metais, pateikė 13 leidyklų. Kai kurios iš knygų, pateiktų Vilniaus klubo premijai, bus pristatytos Vilniaus knygų mugėje. Pateikiame visą šių metų konkurse dalyvavusių knygų sąrašą:
 • Rasa Antanavičiūtė „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“, (Leidykla „Lapas“, 2019)
 • Violeta Juškutė (sudarytoja), Fotografijų albumas „Vilniaus kuluarai“, (VšĮ „Kultūros tiltai“, 2018);
 • Caro rekrūtai, kantonistai, I Pasaulinio karo šauktiniai“, LCVA (Lietuvos centrinis Valstybės archyvas), 2018). Projekto vadovė – Inga Vizgirdienė. Knygos dizainas – dizaino studija JUDVI (Viktorija Sideraitė Alon ir Jūratė Juozėnienė) nuotraukas lydinčio teksto autorius – Daniel Gurevič, „Vilniaus Gubernijos žydai.
 • Nelė Kostinienė, Živilė Mikailienė, Knyga vaikams „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, (Leidykla „Tikra knyga“, 2019)
 • Juzefas Ignacas Kraševskis „Vilnius nuo jo pradžios iki 1750 metų“, III tomas (Leidykla „Mintis“, 2019)
 • Zita Medišauskienė (sudarytoja), Knygų serija „Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius“, (Lietuvos istorijos institutas, 2018 ir 2019);
 • Vytautas Key ir Tomas Misevičius, Knyga jaunimui „Dovis prieš Dovį“ (Leidykla „Debesų ganyklos“, 2018);
 • Povilas Blaževičius, Neringa Dambrauskaitė, Heidi Luik, Giedrė Piličiauskienė, Saulius Rumbutis, Toma Zarankaitė-Margienė, „Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2018);
 • Jurgita Jasponytė „Vartai Auštrieji“, (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019);
 • Sonata Šulcė „Vilniaus istorijos“, (Leidykla „Tyto Alba“, 2019);
 • Marius Marcinkevičius „Juodoji Vilniaus saulė“, (Leidykla „Alma littera“, 2019);
 • Aaronas Garonas „Vilnietiškas žydų pasaulis“ (Leidykla „Žuvėdra“, 2018);
 • Darius Pocevičius „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990. I dalis“ (Leidykla „Kitos knygos“, 2018).
Šių metų komisijoje dalyvavo Vilniaus klubo atstovai – nariai: Mantas Adomėnas, Rita Bartkevičienė, Rima Cicėnienė, Kristina Mekšrūnienė, Eva Valentinas bei Lietuvos leidėjų asociacijos pakviesti literatūros specialistai: poetė, „Šiaurės Atėnų“ vyr. redaktorė Giedrė Kazlauskaitė, istorikas Aurimas Švedas, taip pat LLA direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.