Vilniaus klubas steigia premiją už mokslo darbą apie Vilnių

Vilniaus klubas šiemet pirmą kartą skelbia konkursą Vilniaus klubo premijai už studento mokslo darbą, skirtą Vilniaus miestui.

Vilniaus klubas šiemet pirmą kartą skelbia konkursą Vilniaus klubo premijai už studento mokslo darbą, skirtą Vilniaus miestui.

Premija bus  skiriama už visų mokslo sričių (gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių ir humanitarinių)  mokslo darbus tiriančius Vilniaus istoriją, miesto ir miestiečių gyvenimą arba projektus, skirtus  Vilniaus gerovei ir plėtrai. Konkurse kviečiami dalyvauti visų Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro ir doktorantūros studijų pakopos studentai. Apgintus studentų darbus konkursui gali siūlyti visos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, studentų darbų vadovai. Darbus taip pat gali teikti autorių kolektyvai. Premijos dydis – 1000 eurų.

Darbus vertins  Vilniaus klubo narių komisija ir pakviesti ekspertai.

Vilniaus klubo Tarybos narė prof. A. Pūrienė, kviesdama studentus aktyviai dalyvauti konkurse, pabrėžė, kad idėja skelbti studentų mokslo darbų konkursą kilo pasitinkant Vilniaus miesto jubiliejų ir galvojant kokias dovanas galėtų padovanoti miestui ir Lietuvos jaunieji mokslininkai.

„2023-iaisiais sukanka 700 metų, kai didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške pirmąkart buvo paminėtas Vilnius. Simboliška, kad, pirmąkart istorijoje minint Lietuvos sostinės jubiliejų, galėsime pagerbti ir jaunąją  mokslininkų kartą, įteikdami Vilniaus klubo premiją už mokslo darbą, skirtą miestui. Tikimės, kad šis konkursas paskatins įvairių mokslo sričių visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus domėtis Vilniumi, jo gyvenimu, plėtros galimybėmis“, – sako prof. A. Pūrienė.

Vilniaus klubo premija bus įteikta spalio 7 d., tradiciškai minint Vilniaus klubo įsteigimo datą.

Darbus konkursui galima pateikti iki 2021 m. birželio 30 d. adresu Vilniaus klubas, Trakų g. 2, Vilnius, arba el. paštu info@vilniausklubas.lt
Konkurso nuostatai:  https://www.vilniausklubas.lt/lt/veikla/.html