Knygų mugėje pristatyta knyga apie Vilniaus klubo namus – „Janina ir Vladislovas Umiastovskiai“

23-ojoje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje „Vilniaus klubas“ pristatė menotyrininkės, humanitarinių mokslų daktarės Jolantos Širkaitės knygą „Janina ir Vladislovas Umiastovskiai“.

23-ojoje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje „Vilniaus klubas“ pristatė menotyrininkės, humanitarinių mokslų daktarės Jolantos Širkaitės knygą „Janina ir Vladislovas Umiastovskiai“.

23-ojoje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje „Vilniaus klubas“ pristatė menotyrininkės, humanitarinių mokslų daktarės Jolantos Širkaitės knygą „Janina ir Vladislovas Umiastovskiai“. „Ši knyga ne tik atverčia dar vieną Vilniaus istorijos puslapį, ne tik suteikia vertės ir prasmės Vilniaus klubo veiklai Umiastovskių rūmuose,  bet ir įkvepia mecenatystei, kuri Umiastovskių gyvenime vaidino nepaprastai svarbų vaidmenį“, sakė Vilniaus klubo senato narė ir Kultūros komiteto pirmininkė Rita Bartkevičienė. 
 
Dėkodama knygos mecenatams – Valentinai ir Vytautui Šidlauskams, Nicolas Ortiz ir kiekvienam Vilniaus klubo nariui, supratusiam knygos svarbą, R. Bartkevičienė pabrėžė, kad net ir geriausios idėjos įgyvendinamos tik tuomet, kai turi jomis patikėjusių ir palaikančių bendraminčių.
 
Kelionėje po Vilniaus ir Umiastovskių rūmų istoriją knygos autorę, dr. Jolantą Širkaitę, Vilniaus klubo senato narę Ritą Bartkevičienę ir knygos recenzentę, istorikę dr.Rimą Cicėnienę lydėjo architektūros istorikas dr. Marius Daraškevičius. 
 
„Umiastovskių giminė yra nepelnytai užmiršta“, – pristatydama knygą teigė jos autorė, dr. J. Širkaitė. Tad, priėmus šį nemenką iššūkį, teko rasti atsakymus į daugybę klausimų: kas gi tie Umiastovskiai? Kuo jie patys ir jų rūmai svarbūs ir įdomūs miesto istorijai bei šiandienos skaitytojui? O radus atsakymus, atskleisti svarbiausius sutuoktinių poros gyvenimo ir veiklos aspektus ir paneigti net ne vieną sklandančią legendą.
 
Kalbėdama apie šios knygos svarbą,  recenzentė dr. Rima Cicėnienė pabrėžė knygos turinio naujumą. Sklandžiai papasakota Umiastovskių šeimos istorija, atskleisti nauji ir į visumą sutelkti žinoti faktai leidžia skaitytojui žvilgtelėti į amžių sandūros gyvenimą Vilniuje, suprasti, kad to meto žmonės savo interesais, pomėgiais, o kartais ir gyvenimo būdu yra artimi mums, o jų visuomeninių veiklų, mecenatystės apimtys daugeliui mūsų yra siektinos.
 
Baigdama knygos pristatymą, dr. Jolanta Širkaitė pasidžiaugė, kad suniokota rūmų reprezentacinė erdvė Vilniaus klubo pastangomis atgijo. Klubo narių iniciatyva ir už asmenines lėšas restauruotos ir istoriniais baldais apstatytos rūmų erdvės prisikėlė naujam gyvenimui, kartu primindamos ir buvusių rūmų savininkų Janinos ir Vladislovo Umiastovskių šlovės dienas. Autorė sakė tikinti, kad grafų nuveikti darbai, Vilniaus ir Vilniaus krašto žmonėms skirta nesavanaudiška veikla statant, remiant, šelpiant bei dovanojant įkvėps ir šiandienos vilniečius susiburti bendrai veiklai Vilniaus labui.