Vilniaus klubas jau trečiąjį kartą įteikė premiją už Vilniaus miestui dedikuotą studento mokslo darbą

Vilniaus klubas jau trečiąjį kartą įteikė premiją už Vilniaus miestui dedikuotą studento mokslo darbą. Premija įteikta spalio 7 d., minint Vilniaus klubo jubiliejinį 25 metų gimtadienį Vadovų rūmuose.

Vilniaus klubas jau trečiąjį kartą įteikė premiją už Vilniaus miestui dedikuotą studento mokslo darbą. Premija įteikta spalio 7 d., minint Vilniaus klubo jubiliejinį 25 metų gimtadienį Vadovų rūmuose.

Vilniaus klubas, šiemet pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos aukštųjų mokyklų rektorių konferencija, premiją už studento mokslo darbą apie Vilnių įsteigė siekdamas paskatinti visų mokslo sričių jaunuosius mokslininkus ir kūrėjus tyrinėti Vilniaus istoriją, miesto ir miestiečių gyvenimą, kurti projektus, skirtus Vilniaus miesto gerovei ir plėtrai.
 
Šių metų konkurso nugalėtoja tapo Vilniaus universiteto Chemijos ir Geomokslų fakulteto, Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros magistrantė Raminta Povilaitytė. Įvertintas jos darbas „Rezidencinės diferenciacijos tyrimų taikymas miestų planavime: Vilniaus miesto savivaldybės pavyzdžiu“.
 
Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Vilniaus klubo Tarybos pirmininkė prof. Alina Pūrienė, akcentavo darbo autorės R. Povilaitytės darbo novatoriškumą bei aktualumą miesto raidai.
 
Nugalėtojos darbas buvo atrinktas iš vertinimo komisijai pateiktų 8 darbų. Jų autoriai tyrinėjo XIX amžiaus pradžios – XX amžiaus vidurio medines lauko duris Vilniaus senamiesčio ir Naujamiesčio gyvenamuosiuose ir visuomeniniuose pastatuose, pasyvios gynybos sistemas urbanistinėje struktūroje, Vilniaus erdves XX amžiaus antrosios pusės lietuvių literatūroje ir poetinėje kino dokumentikoje, neoficialiuosius Vilniaus urbanonimų sudarymo polinkius lietuvių jaunimo kalboje, Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų atvejį, permąstė Vilniaus kolektyvinius sodus ir sodininkystės mieste fenomeną, aiškinosi šiuolaikines menininkų studijas buvusio monumentaliosios dailės kombinato kontekste.
 
R. Povilaitytės magistro darbas nuo pirmojo iki paskutinio sakinio yra skirtas Vilniui. Už jį magistrantė gavo aukščiausius įvertinimus. Studijas universitete ji baigė su Magna Cum Laude diplomu.